wefa
05 خرداد 1402 - 08:01

شهیدمطلب قیصرى: نکند خود را طلبکار انقلاب بدانید!

شهیدمطلب قیصرى در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است « نکند خداى نکرده خود را طلبکار انقلاب بدانید که این انقلاب بر گردن ما حق حیات دارد و حیات ملت ما در گرو حیات این انقلاب است».

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

«شهید»... همان ستاره‌ خاک‌نشین همیشه بیدار شب‌های خون و آتش که تا لمس شعله‌های بصیرت و حقیقت در مقتل عشق رزم عاشقانه کرد تا پیوندی ابدی در بزم عارفانه عشق در منشور نور هشت هزار ستاره درخشان راه عاشقی، مأوای جاودانگی‌اش را به تصویر کشید تا درس استواری را در دل حادثه بر تارک تاریخ بنشاند، حالا می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی تحفه درویش، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

4062/ تبرک لحظاتمان با شهیدمطلب قیصرى

بسم الله الرحمن الرحیم

شما (اى اهل ایمان) با آن کافران به قتال و کارزار برخیزید تا خدا آنان را به دست شما عذاب کند و خوار گرداند و شما را بر آنها منصور و غالب نماید و دلهاى اهل ایمان را ( به فتح و ظفر بر کافران) شفا بخشد.

خدایا! معنى آخرت و عشق به امام حسین (ع) را به ما بفهمان؛ خدایا! حال که این راه را برایمان فراهم کردى حق امام را بر ما حلال کن، خدایا! ما در سایه امام آمده‌ایم مقدر فرما تا زنده هستیم از خط امام و سایه امام خارج نشویم.

حمد و ثنا ایزد منان که ما را به راه راست هدایت فرمود راهى که به دور از هر گونه انحراف و گمراهى است راهى که انتهاى آن سعادت ابدى و منزلگاه پویندگان آن بهشت جاودان است، خداوندا! ما را بر این راه ثابت قدم قرار ده.

این بنده حقیر چند کلمه‌اى به عنوان وصیت به خانواده‌ام، دوستانم و مشتاقان اباعبدالله(ع) و پیروان قرآن عرض می‌کنم.

امروز که به حول و قوه الهى و تحت توجهات خاصه حضرت ولى عصر(عج) و رهبری‌هاى پیامبرگونه امام امت و با حضور امت همیشه در خط ولایتمان توانسته‌ایم ظلمت را از این کشور امام زمان(عج ) بیرون کنیم و نور قرآن هویدا شود مسئولیت‌ها نیز سنگین‌تر از گذشته است.

امروز اسلام در دست شما امانت است که حاصل خون پیامبران و ائمه (ع) و شهدایی است که در این راه به شهادت رسیده‌اند لذا براى حفظ این امانت الهى باید مهیا شوید و چون گذشته هر چه بیشتر گوش بفرمان امام باشید زیرا همانطور که امام فرمودند ما هنوز در ابتداى این راه هستیم و شیاطین و دشمنان قسم خورده اسلام با انواع حیله‌ها در کمین نشسته‌اند.

منحرف کردن مردم از خط ولایت و رهبرى انقلاب هدف دشمنان است که با هوشیارى امت همیشه در خط امام نقش بر آب می‌شود. ایجاد تفرقه در میان مردم و مشغول کردن برادران حزب‌اللهى با همدیگر و غافل شدن از دشمنان اصلى انقلاب هدف دیگر دشمن است پس هوشیار باشید.

عزیزان مطمئن باشید آنهایی که دم از اختلاف می‌زنند از دو حال خارج نیستند یا توسط آمریکا هدایت می‌شوند و یا افرادى هستند که اسلام و انقلاب و امام را براى خود و ریاستشان می‌خواهند و اگر روزى این ریاست‌هاى فریبنده دنیایى از آنها گرفته شود خواهید دید که با خط امام و انقلاب چگونه برخورد می‌کنند بنابراین ملت ما باید هوشیار باشند.

امام فرمود؛ تفرقه از شیطان است و هر کس که در جهت تضعیف وحدت امت حزب‌الله حرکت کند در خط شیطان است، مسئله دیگرى که تذکر آن را لازم می‌دانم مسئله جنگ تحمیلى عراق علیه ایران است. امروز هیچ ملتى به اندازه ملت ما انگیزه براى ادامه این دفاع مقدس ندارد دشمن به خانه ما حمله کرده و ملت ما را آواره کرده به ناموس مسلمانان تجاوز شده؛ بنابراین با مشکلات جزیى و پیش پا افتاده تکلیف را از دوش خود برنداریم که فردا در قیامت باید جوابگو باشیم اسلام نیاز به استقامت دارد و شیعه باید مظهر این استقامت باشد چون ما پیرو ائمه‌اى هستیم که همه عمر در برابر آنهایى که به حریم اسلام تجاوز مى‌کردند استقامت مى‌کردند.

ما که زیارت امام حسین(ع) می‌خوانیم؛ پروردگارا زندگى مرا زندگى محمد(ص) و آل محمد(ص) قرار ده و مرگ ما را مرگ محمد(ص) و آل محمد قرار ده؛ باید بدانیم زندگى ائمه سراسر رنج و تحمل مشکلات برای اسلام بوده است و شهادت.

چند نکته نیز به مادرم و خواهرانم و همسرم:

مادرم شما براى من زحمات زیادى کشیده اى شب و روز کار می‌کردى تا بتوانم درس بخوانم ولى من نتوانستم حق فرزندى را اداکنم امیدوارم مرا ببخشید و از خداوند براى من طلب آمرزش کنید.

مادرم و خواهرانم و همسرم؛ نمی‌گویم بعد از من گریه نکنید گریه حق مسلم شماست ولى هر وقت خواستید گریه کنید بر مظلومیت اهل بیت(ع) پیامبر گریه کنید زیرا هر مصیبتى در برابر مصیبت اهل بیت(ع) کوچک و ناچیز است نکند خداى نکرده خود را طلبکار انقلاب بدانید که این انقلاب بر گردن ما حق حیات دارد و حیات ملت ما در گرو حیات این انقلاب است.

 حجاب را رعایت کنید و دعاگو باشید.

پایان پیام/ 89001/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238779