wefa
04 خرداد 1402 - 18:33

عملیات ساخت باند دوم بزرگراه کنارتخته ـ دالکی شروع شد

استاندار بوشهر از شتاب بخشیدن به ساخت بزرگراه بوشهر به شیراز با شروع عملیات ساخت قطعه «ب» باند دوم بزرگراه کنارتخته ـ دالکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس استان بوشهر، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر عصر امروز در آئین شروع عملیات ساخت قطعه «ب» باند دوم بزرگراه کنارتخته ـ دالکی، از شتاب بخشیدن به ساخت بزرگراه بوشهر به شیراز خبر داد و اظهار داشت: اظهار داشت: توسعه بزرگراه در ایجاد ایمنی جاده‌ای نقش بسزایی دارد و در یکسال اخیر از تمام توان و ظرفیت موجود برای بهبود وضعیت جاده‌های استان استفاده کرده‌ایم.

وی افزود: بخشی از اعتبار این بزرگراه را سازمان برنامه و بودجه تأمین می‌کند، بخشی از آن را وزارت راه و شهرسازی و بخش دیگر هم از اعتبارات استانی خواهد بود.

این مقام مسؤول ادامه داد: چاره‌اندیشی شده تا با تأمین منابع، کار ساخت بزرگراه بوشهر ـ شیراز با سرعت به‌پیش رود. این مسیر بخشی از کریدور شمال به جنوب در مرکز کشور است که استان بوشهر را به مرکز کشور متصل می‌کند.

محمدی‌زاده اضافه داشت: ۲۵۰ کیلومتر این طرح، نزدیک به ۶۰ کیلومتر آن در دو استان بوشهر و فارس باقی مانده است و در بوشهر نزدیک به ۱۶ کیلومتر است که امروز عملیات اجرایی آن شروع شده است.

پایان خبر/

 
منبع: فارس
شناسه خبر: 1238267